Strona główna

Ogłoszenia
Wydarzenia
Wycieczki

Konkursy

Prace uczniów
Samorząd Uczniowski
Rodzice
Kadra
Dokumenty szkoły
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW
SZKOŁA
W MEDIACH
PEDAGOG PSYCHOLOG
ŚWETLICA SZKOLNA
ŚWIETLICA SOCJOTERAPEUTYCZNA
BIBLIOTEKA
Zajęcia pozalekcyjne
Historia szkoły
Osiągnięcia
BEZPIECZNY INTERNET
DIAGNOZY
EGZAMIN KL. viii
UBEZPIECZENIE DZIECI
REKRUTACJA 
EKOLOGIA
SPORT

UCZNIOWIE
O SZKOLE

AUTORZY STRONY
© psplubichowo
SPORT
W ROKU SZKOLNYM 2018/2019


 

Mistrzostwa Gminy Lubichowo

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Pika Nożna Chłopców

 Lubichowo 2018.10.30

 

Dnia 30.10.2018 roku na sali sportowej przy ulicy Ks. Lorenza 8 w Lubichowie, odbył się Turniej Piłki Nożnej Chłopców. Zawody zostały rozegrane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej dla dzieci urodzonych w roku 2003-2005.

Do rywalizacji przystąpili zawodnicy reprezentujących trzy szkoły: Publiczną Szkołę Podstawową w Lubichowie, Publiczną Szkołę Podstawową w Zelgoszczy oraz Publiczne Gimnazjum w Lubichowie, blisko 50 miłośników piłki nożnej. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”, dwa razy 10 minut z 3 minutową przerwą. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy szkół podstawowych, po zaciętych pojedynkach jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Zelgoszczy. Mimo ambitnej postawy Nasi zawodnicy strzelają jednego gola a wyniki do przerwy 3:1 dla Zelgoszczy. Druga połowa meczu zaczęła się wysokim atakiem na przeciwnika, niestety kilka kontr drużyny przeciwnej i mecz kończy się 6 : 2 dla Zelgoszczy.  Kolejny mecz jaki rozegrali nasi uczniowie był przeciwko zawodnikom Publicznego Gimnazjum w Lubichowie. Troszkę podłamani pierwszym meczem ale w sercach chęć walki o awans. Początek meczu układa się doskonale i prowadzimy 1:0 z  zawodnikami gimnazjum, z upływem czasu brakuje sił i doświadczenia. Ulegamy zawodnikom z gimnazjum 5 :1. Do kolejnego etapu rozgrywek awansowała drużyna z Publicznego Gimnazjum w Lubichowie który odbędzie się w Kaliskach dnia 06.11.2018 roku.

 

„Drużyna Nasza jest perspektywiczna i posiada wielu utalentowanych zawodników, na zajęciach dodatkowych pojawia się coraz więcej uczniów. Daje to na przyszłość szanse zgania zespołu oraz walki o wspólne cele. Gratuluję zawodnikom postawy i walki „fair play” na boisku” – Seweryn Murawski

 

Naszą Szkołę reprezentowali:

Nikodem Doering, Glanert Karol, Guz Kacper, Klin Kacper, Mokwa Maciej, Pączek Dawid, Pączek Szymon, Pilacki Patryk, Rogowski Nikodem, Sękowski Szymon, Suwalski Szymon, Uznański Szymon, Mateusz Wilkowski, Brajan Zawadewicz.

 

Opiekun drużyny

Seweryn Murawski

 


I Festiwal Zapasów Yusupa Abdusalomova

Turniej Zapaśniczy w Stylu Wolny Kadetów, Młodzików oraz w Zapasach Dzieci

Władysławowo 03.11.2018 roku 

 

Dnia 03.11.2018 roku uczeń Szkoły Podstawowej w Lubichowie Marcin Gort, na co dzień trenujący w Uczniowskim Klubie Zapaśniczym „Olimpik” Lubichowo wystartował w I Festiwal Zapasów Yusupa Abdusalomova Turnieju Zapaśniczym w Stylu Wolny Kadetów, Młodzików oraz w Zapasach Dzieci.
Marcin Gort walczy w kategorii wagowej do 33 kilogramów, pierwszą walkę wygrał z zawodnikiem reprezentującym MULKS Karlino na łopatki, natomiast w kolejnej musiał uznać dziś wyższą formę zawodnika z Rosji. W walce o  trzecie miejsce w  turnieju Marcin wygrywa jednogłośnie i dobywa trzecie miejsce w zawodach w swej kategorii wagowej. Trzeba nadmienić że podczas zawodów wystartowali zawodnicy z takich krajów jak: Finlandia, Rosja, Ukraina, Francja, Łotwa, Izrael oraz Litwa.

Zawody były prowadzone na wysokim poziomie sportowym a zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłości. Marcin Gort jest zawodnikiem utalentowany o czym świadczy fakt że z każdego turnieju wraca z medalem. Powiększając  liczne trofea sportowe i zdobywając cenne doświadczenie.

Seweryn Murawski


Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych.

4 października 2018r. na Stadionie Miejskim w Skórczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych, których organizatorem był Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Starogardzie Gdańskim. Oprócz klasyfikacji drużynowej, (każda drużyna składała się z 5 zawodników) w każdej kategorii prowadzono oddzielnie klasyfikację indywidualną. Zawodnicy zajmujący pierwsze 3 miejsca w każdym biegu uzyskiwały awans do Finału Wojewódzkiego.
Niestety pomimo
bardzo dobrego przygotowania i niezłej formy, drużynom nie udało się wywalczyć miejsca na podium. Miłą niespodziankę natomiast, sprawili nam indywidualnie - Weronika Narloch, która zdobyła złoty medal oraz Olivier Hrabski, który zdobył brąz. Obydwoje awansowali do wyższego szczebla mistrzostw, do Finału Wojewódzkiego.

Gratulujemy.

Maria Werra


RAJD PIESZY
PN."JESIENNA WYPRAWA PO TLEN".

Co roku, o tej samej porze Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele wychowania fizycznego organizują rajd pieszy.

I tym razem, 29 września, w sobotę, dzięki wspaniałej pogodzie, mogliśmy wyruszyć na poszukiwanie tlenu i dobrego humoru. Było nas wielu – 90 uczestników wyprawy (rekord), co bardzo nas cieszy :))  
Eskapadę rozpoczęliśmy zbiórką o godzinie 9:00 sprzed naszej szkoły, po czym wyruszyliśmy w drogę. Udaliśmy się w stronę Bietowa przez strzelnicę do Młynek. W lesie zrobiliśmy postój na nabranie sił, gdzie cała grupa została podzielona na cztery zespoły, których szefami byli: Małgorzata Toczek, Nikodem Rogowski, Patryk Pilacki oraz Mateusz Wilkowski. Grupy miały za zadanie wybudować w lesie szałas z tego co poszukają, pamiętając o tym, aby nie niszczyć przyrody . Każdy szałas miał być tak duży, aby członkowie grupy wraz z kadrą mogli się w nich pomieścić. Wszystkie budowle były wyjątkowe i miały swoje atuty. Jeden posiadał sypialnie, a w niej łóżko z poduszką, drugi piękny salon, a w nim wygodną kanapę, trzeci był tak luksusowy, że posiadał nawet garaż, ostatni natomiast miał okno w dachu, dzięki któremu, można było w dzień chwytać promyki słońca, a w nocy zachwycać się oglądaniem gwieździstego nieba. Podobno w jednym szałasie był bezprzewodowy Internet, ale nikt nie zabrał laptopa, więc nie mogliśmy tego sprawdzić. Po pracach budowlanych ruszyliśmy do miejsca, które było naszym celem, czyli do Młynek. Wspólnie przy wielkim ognisku piekliśmy pyszne kiełbaski – byliśmy bardzo głodni, w końcu była już pora obiadowa. Korzystając z jesiennych promyków słońca odpoczywaliśmy na trawie i graliśmy w piłkę siatkową,, nożną,, oraz w dwa ognie. Było i miejsce do popisu dla „akrobatów” na drążkach. Najwięcej emocji dostarczyło jednak przeciąganie liny, w którym  drużyny walczyły na zasadzie „każdy z każdym”. Wygrała drużyna Patryka, która w nagrodę otrzymała dodatkową porcję wysiłku fizycznego - 40 przysiadów, a reszta uczestników zabrała się w tym czasie za porządkowanie pola biwakowego. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i trzeba było wracać do domów. O godzinie 14tej, z uśmiechami na twarzach pomaszerowaliśmy przez Wilcze Błota do Lubichowa. Wszyscy uważamy, że była to udana wycieczka i chcielibyśmy, żeby odbywało się takich więcej.

Serdeczne podziękowania składamy 
Pani Justynie Adrych 
za bezpłatne udostępnienie pola biwakowego Boberek.

 Maria Werra


 

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU (BEACTIVE) W NASZEJ SZKOLE.

 

25 września byliśmy organizatorami Europejskiego Tygodnia Sportu (BeActive), który ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści. Inicjatywa ta powstała z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom sprawności.

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu, dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, zorganizowaliśmy w naszej szkole imprezę sportową( bieg sztafetowy 123 x 100 metrów) pn. „Droga do wolności”.

Impreza pozbawiona była rywalizacji i miała wymiar absolutnie symboliczny. Bo oto uczniowie z naszej szkoły, przedstawiciele poszczególnych klas przybliżyli nam rok po roku drogę, która była trudna i wyboista, przybliżyli na drogę do wolności. Uczestniczyło w niej 123 uczniów z naszej szkoły, z klas IV – VIII. Zawodnicy biegali w strojach biało- czerwonych, z naklejonymi numerami, numerami symbolizującymi lata niewoli. Bieg rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Małgorzata Toczek z numerem 1795 i tak kolejno 1796...aż do 1918. Podczas biegu pani dyrektor Justyna Kacała omawiała najważniejsze wydarzenia historyczne, które miały miejsce podczas zaborów. Bieg zakończył uczeń z numerem 1918, który zaprosił wszystkich uczestników do radosnego, wspólnego biegu honorowego.           

Impreza promowała nie tylko aktywność, kulturę fizyczną i postawę patriotyczną, ale była też wspaniałą lekcją historii.

Kibicowała cała społeczność uczniowska ubrana w barwy narodowe.

 

Wszystkim uczniom oraz nauczycielom bardzo dziękujemy za pomoc oraz aktywne i godne uczestnictwo w obchodach.

 

Maria Werra

 

 


MISTRZOSTWA GMINY W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

 

W środę 19 września 2018 roku na boisku w Lubichowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Drużynowych Biegach Przełajowych, których byliśmy organizatorem. W zmaganiach na dystansach 600 m, (dziewczęta i chłopcy z klas IV i młodsi), 800 m (dziewczęta klasy V-VI oraz VII-VIII) i 1000 m (chłopcy klas V-VI oraz VII-VIII), wzięło udział prawie 80 uczniów i uczennic ze szkół podstawowych z Zelgoszczy oraz Lubichowa. Zawody odbyły się w przyjaznej, sportowej atmosferze fair play a zacięta rywalizacja między zawodnikami toczyła się do ostatnich metrów. Najlepszym, którzy stanęli na podium, pani dyrektor Justyna Kacała wręczyła dyplomy, a awans do kolejnego etapu czyli mistrzostw rejonu, uzyskały drużyny, które zajęły I miejsca.

 

· Kategoria dziewczęta rocznik 2008 i młodsi oraz 2006/2007

I miejsce – PSP w Lubichowie

II miejsce – PSP m. A. Grubby w Zelgoszczy

 

· Kategoria chłopcy, rocznik 2008 i młodsi oraz 2006/2007

I miejsce – PSP im. A. Grubby w Zelgoszczy

II miejsce – PSP w Lubichowie

 

· Kategoria dziewczęta rocznik 2005/2004/2003

I miejsce – PSP w Lubichowie

II miejsce – PSP m. A. Grubby w Zelgoszczy

 

· Kategoria chłopcy rocznik 2005/2004/2003

I miejsce – PSP w Lubichowie

II miejsce – PSP m. A. Grubby w Zelgoszczy

                  

         Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

 

Maria Werra


 

 Igrzyska Dzieci

Halowa Piłka Nożna

Szkół Podstawowych Wiejskich Chłopców

Lubichowo 2018.09.18

Dnia 18.09.2018 roku na sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Lubichowie, odbył się mecz piłki nożnej  w ramach Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych. W pierwszym etapie rozgrywek spotkały się dwie szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubichowie oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Zelgoszczy.

Mecz rozpoczął  się przywitaniem gości oraz okrzykami drużyn. Rywalizacja na boisku odbywała się zgodnie z zasadą „fair play”. Mimo licznych sytuacji podbramkowych naszej drużyny, zwycięsko wychodzi zespół z Zelgoszczy. Drużyna z Zelgoszczy wygrywa mecz 6 : 3 i awansuje do etapu rejonowego. Gratulujemy zwycięzcom .

Naszą szkołę reprezentowali :

1.    Ostrowski Tomasz                klasa VI a      

2.    Gawrzyjał Kamil                  klasa VI b      

3.    Głodny Dominik                   klasa VI b      

4.    Jodko Marcel                       klasa V c       

5.    Żabiński Igor                        klasa VI a      

6.    Guz Kewin                           klasa VI a      

7.    Szumachewicz Mateusz      klasa VI b      

8.    Kowalski Łukasz                  klasa V d       

9.    Pączek Bartosz                    klasa V d       

10.  Mazur Karol                         klasa IV b      

11.  Mikulski Przemysław           klasa VI b      

12.  Kolasiński Filip                    klasa VI b      

13.  Rożek Tadeusz                    klasa VI b      

14.  Kluk Marcin                         klasa V c                   

Opiekun Zespołu

Seweryn Murawski

  


MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ZAPASACH STYLU WOLNEGO

W STARGARDZIE SZCZECIŃSKIM 2018.09.15-16

Dnia 16.09.2018 roku na sali sportowej w Stargardzie Szczecińskim odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Szkól Podstawowych w Zapasach Stylu Wolnego. Naszą Szkołę Podstawową reprezentował Marcin Gort na co dzień trenujący w UKS „Olimpik” Lubichowo.

W zawodach wystartowało 30 klubów z Polski oraz 8 zagranicznych np. Rosja, Czechy, Ukraina, Niemcy. Marcin Gort rywalizował z rocznikiem 2006 – 2008 czyli klasy IV – VI, w kategorii wagowej do 33 kilogramów. Niestety pierwszy pojedynek Marcin przegrał co wykluczyło go z walki o złoty medal, natomiast kolejne walki wygrał i dało mu to w rezultacie III miejsce.

Marcin powtórzył swoje osiągnięcie z roku 2017 i ponownie został brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Zapasach Stylu Wolnego Szkól Podstawowych. Życzymy  Marcinowi Gort złotego medalu za rok.

Opiekun
Seweryn Murawskisport w roku szkolnym 2017/2018

sport w roku szkolnym 2016/2017

sport w roku szkolnym 2015/2016