Strona główna

Ogłoszenia
Wydarzenia
Wycieczki

Konkursy

Prace uczniów
Samorząd Uczniowski
Rodzice
Kadra
Dokumenty szkoły
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW
SZKOŁA
W MEDIACH
PEDAGOG SZKOLNY
ŚWETLICA SZKOLNA
ŚWIETLICA SOCJOTERAPEUTYCZNA
BIBLIOTEKA
Zajęcia pozalekcyjne
Historia szkoły
Osiągnięcia
BEZPIECZNY INTERNET
DIAGNOZY
UBEZPIECZENIE DZIECI
REKRUTACJA 
EKOLOGIA
SPORT

UCZNIOWIE
O SZKOLE

AUTORZY STRONY  
© psplubichowo

WYCIECZKI
W ROKU SZKOLNYM 2018/2019Wyjazd klas czwartych do teatru w Elblągu na przedstawienie ,,Ania z Zielonego Wzgórza”

27 lutego 2019 roku uczniowie klas czwartych wyjechali do teatru w Elblągu na przedstawienie "Ania z Zielonego Wzgórza". Była to musicalowa wersja jednej z najpiękniejszych powieści dla dzieci i młodzieży.

Ania Shirley- to główna bohaterka powieści Lucy Maud Mongomery. Znają ją wszyscy na całym świecie. Od lat bawi i wzrusza, jest naszą koleżanką, przyjaciółką. Marzycielka, która potrafi wybrnąć z każdej sytuacji. Wrażliwa romantyczka i radosna optymistka, której przygody rozbawiają do łez. Ten familijny musical przepełniony zabawnymi dialogami i muzyką Zbigniewa Karneckiego dostarczył dużo niezapomnianych emocji.

Dziś "spotkali" się z nią nasi uczniowie. I było to spotkanie niesamowite i niezapomniane. Ania nauczyła nas, że warto żyć, warto kochać życie i cieszyć się nim. A miłość i zwykła przyzwoitość – to nadal wartości ponadczasowe.

Piękne dekoracje, stroje, cudowne, mądre piosenki i wspaniała muzyka. To chwyta za serce. Nasi uczniowie w ciągu trzech godzin nie nudzili się, lecz pochłaniali to przedstawienie. Wróciliśmy do Lubichowa pełni wrażeń i wrażliwych serc.

Dziękujemy bardzo za możliwość wyjazdu pani dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubichowie – pani Justynie Kacale. Dziękuję moim koleżankom, wychowawczyniom - pani Brygidzie Piesik, Magdzie Czaplewskiej, Sylwii Szydłowskiej za pomoc w organizacji wyjazdu i opiekę nad uczniami.

Krzysztof LassotaWYJAZD KLAS PIĄTYCH DO KINA

 

5 lutego 2019 r. uczniowie klas piątych wraz z opiekunami: p.Justyną Adrych, p.Joanną Gołąbek, p.Hanną Pilacką, p.Mirosławą Kwaśniewską udali się do kina Cinema City w Starogardzie Gdańskim na film pt. "O psie, który wrócił do domu".

Film powstał na podstawie jednej z bestsellerowych książek W. Bruce’a Camerona, najsłynniejszego pisarza snującego opowieści o zwierzętach.

Przez 96 minut uczniowie z zaciekawieniem oglądali poruszającą historię Belli, psa, który pokonał 400 mil (ok. 644 km), by odnaleźć swego ukochanego właściciela. Podróż odważnego czworonoga to mnóstwo niezwykłych przygód: spotkanie z lwiątkiem, bezdomnym weteranem oraz wiele pułapek losu, które zaprowadziły bohaterkę do domu. Bella pokazała jaką bezwarunkową miłością może obdarzyć człowieka zwierzę.

Ta ciepła opowieść bardzo podobała się piątoklasistom, dostarczyła niesamowitych przeżyć i wielu wzruszeń.

Mirosława Kwaśniewska


Wyjazd do teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu  klas pierwszych 2019 rok 

Zimową porą 22 stycznia 2019 r., uczniowie klas I a, I b, I c wyruszyli do teatru muzycznego im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, na przedstawienie pt. „Koziołek Matołek” Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie przekonali się, że wyprawa niezdarnego, ale bardzo sympatycznego koziołka Matołka jest pełna niebezpieczeństw. Koziołek miał wiele przygód zanim dotarł do miasteczka Pacanów, w którym podobno podkuwało się kozy. Dotarł do Ameryki, Afryki, Chin…Na końcu koziołek odnajduje Pacanów i dowiaduje się, że mieszka tam rodzina kowali, a kóz się nie podkuwa. Ten spektakl uczy, że każdy ma swoje marzenia i może je w przyszłości zrealizować np. podróżować po świecie.

                                                                                     Jolanta Michna


WYJAZD DO TEATRU

12 grudnia 2018 roku uczniowie klas III  wyruszyli do teatru w Elblągu. Sztuka, którą zobaczyli to „Opowieść wigilijna” Karola Dickensa. W Elbląskim teatrze wyreżyserował to opowiadanie Czesław Sieńko.

Historia skąpca Ebenezera Scrooga, który pochłonięty jest powiększaniem własnego majątku, samotnikiem nielubiącym ludzi, zwierząt i świąt.

Podczas wigilijnej nocy odwiedzają go Duchy Świąt Bożego Narodzenia, które pomagają Scroogowi zmienić się i stać dobrym wrażliwym człowiekiem.

Dzieci przekonały się, że każdy człowiek ma drugą szansę aby stać się lepszym człowiekiem.

Scenografia, kostiumy i kolędy wprowadziły wszystkich w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Wszystkim nam bardzo podobał się spektakl.

Dorota Augustjańska


 

WYJAZD DO TEATRU W ELBLĄGU

 

03 grudnia 2018 roku drugoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubichowie wyjechali do teatru w Elblągu na opowieść muzyczną „Dziewczynka z zapałkami”. Dzieci oglądały jedną z najpopularniejszych baśni Hansa Christiana Andersena w reżyserii Cezarego Żołyńskiego, która mimo upływu lat dalej porusza swoim przesłaniem. To historia ubogiej dziewczynki, która próbuje w mroźny wieczór sprzedać zapałki. Kiedy nikt z zabieganych przechodniów nie zwraca na nią uwagi, dziewczynka próbuje ogrzać się ostatnimi zapałkami, które jej zostały. Na sukces spektaklu złożyła się na pewno scenografia i piękne kostiumy. Utrzymane w modnym obecnie stylu  dekoracje, rekwizyty i elementy garderoby, odgrywały niebagatelną rolę, niemal na równi z aktorami. Dopracowane w najmniejszym szczególe stroje przykuwały uwagę i nadawały wyrazistości bohaterom.
Niekwestionowaną atrakcją spektaklu były też efekty specjalne, w postaci "czarnego teatru" i ogromna, animowana lalka. Te wszystkie elementy złożone w całość sprawiały, że dzieci z zaciekawieniem obserwowały perypetie Dziewczynki  z zapałkami z zapartym tchem.
Ten spektakl to wzruszająca opowieść o niesprawiedliwości, ale w pewien sposób również o nadziei były tematem dyskusji a dzieci jeszcze w drodze powrotnej dzieliły się wrażeniami.

Maria Łojewska

Elwira Kamińska

Justyna Szarmach


Klasy czwarte w kinie

 

Dnia 28 listopada klasy czwarte w liczbie osiemdziesięciu czterech uczniów  z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubichowie wyjechały do Starogardu do  kina Cinema  City na film pod tytułem "Dziadek do orzechów i cztery królestwa”.

Film ten to świetne uzupełnienie omawianych ostatnio na lekcjach lektur takich jak - "Akademia Pana Kleksa” czy "Opowieści z Narnii”. Cudowne baśnie i ogromna rola wyobraźni w naszym życiu to jeden ze wspólnych motywów tych tekstów kultury.

Dzieci z zapartym tchem obejrzały ten dwugodzinny spektakl, gdzie główna bohaterka - Clara w Wigilię Bożego Narodzenia zostaje przeniesiona do magicznego świata żołnierzy z piernika i armii myszy. Przeżywając wiele przygód, wspominając ciągle ukochaną mamę, toczy walkę w obronie wolności i sprawiedliwości. Oczywiście wszystko kończy się dobrze. A Boże Narodzenie niesie przesłanie miłości, pojednania i zgody.

Wyprawa do fantastycznego świata, niesamowite efekty specjalne trzymają widza w napięciu. W drodze powrotnej uczniowie, którym jednocześnie dziękujemy za właściwe zachowanie, już pytali się, kiedy znów wybierzmy się na kolejną , tak pouczająca lekcję filmową.

Opiekunami klas czwartych byli wychowawcy - pani Brygida Piesik, pani Magda Czaplewska, pani Sylwia Szydłowska i pan Krzysztof Lassota.

 

Krzysztof Lassota


Wycieczka uczniów  Koła czytelniczego

,,Zaczarowany świat książek” klas I-III

 

Uczniowie Koła Czytelniczego dnia 11.10.2018 r. odwiedzili Gminną Bibliotekę w Lubichowie. Spotkanie miało na celu przybliżenie postaci Juliana Tuwima oraz wprowadzenie uczniów w świat literatury. Pani bibliotekarka czytała naszym gościom wiersze J. Tuwima "Murzynek Bambo", "Pstryk", "Ptasie radio", "Rzepka". Pani bibliotekarka zachęcała do aktywnego korzystania z biblioteki, wypożyczania interesujących uczniów książek, korzystania z bogatej oferty dla dzieci. Wszystkim uczestnikom koła spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki z wierszami J. Tuwima. Uczniowie przekonali się, że poezja Tuwima pisana dla dzieci jest dowcipna, wiele wierszyków ma ukryty morał. Zwieńczeniem spotkania była praca plastyczna - narysowanie bohatera wiersza "Murzynek Bambo".

                                                                                        Jolanta Michna

 

 


Wycieczka klasy I b do ogrodu

 

W październiku uczniowie z klasy I b udali się na wycieczkę do ogrodu. Dzieci pogłębiły wiadomości o owocach, poznały nazwy drzew owocowych: jabłoń, grusza, śliwa. Obserwowały drzewa w naturalnym środowisku, dostrzegały różnice między sadem, a ogrodem. Poszerzały wiadomości o szkodnikach drzew owocowych. Zwróciły uwagę na cechy charakterystyczne jesiennego krajobrazu w ogrodzie. W szkole po odbyciu wycieczki, smakowały przyniesione owoce.

                                                                                       Jolanta Michna

 


Klasy VII w kinie

„Nigdy w historii wojen tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak niewielu” tymi słowami premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill  dziękował pilotom RAF-u za obronę Anglii przed siłami Luftwaffe w 1940 r.  Dziękował m.in. Polakom – najdzielniejszym pilotom z Dywizjonu 303. Ci, pozbawieni wolnej Ojczyzny żołnierze, złożyli daninę krwi w walce ze wspólnym wrogiem – Niemcami. Kilkudziesięciu   z nich zapłaciło najwyższą cenę. Dziś, podczas wizyty w kinie Cinema City w Starogardzie Gdańskim mogliśmy wraz z uczniami klas VII poczuć namiastkę tamtych traumatycznych dni, poznać bohaterów  Polski, m.in.  ppłk Jana Zumbacha, płk. Witolda Łokuciewskiego, kpt. Jana Daszewskiego, por. Ludwika Paszkiewicza i por. Witolda Urbanowicza podczas projekcji filmu: „Dywizjon 303 – historia prawdziwa”. Dziękując dyrekcji i wychowawcom klas VII za pomoc w organizacji wyjazdu, pragnę podziękować przede wszystkim naszym uczniom za ich postawę, za ich recenzje po projekcji, za pytania i dociekliwość historyczną. Mam wielką nadzieję, iż była to dla nich autentyczna lekcja patriotyzmu i historii Polaków, dla których dewiza „Bóg, Honor, Ojczyzna” nie były sloganem, ale sensem i spełnieniem życia.  

Małgorzata Zaborowska

 
 
Wycieczki w roku szkolnym 2017/2018


Wycieczki w roku szkolnym 2016/2017

 

Wycieczki w roku szkolnym 2015/2016